Artykuł sponsorowany

Wybór kwiatów sezonowych do tworzenia bukietów

Wybór kwiatów sezonowych do tworzenia bukietów

Wybór kwiatów sezonowych do tworzenia bukietów to nie tylko ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, ale także sposób na uzyskanie unikalnych kompozycji. Poznaj najpopularniejsze kwiaty sezonowe w Polsce oraz dowiedz się, jak je łączyć, aby stworzyć piękne i oryginalne bukiety.

Wiosenne kwiaty do bukietów

Wiosna to czas, gdy natura budzi się do życia, a w ogrodach pojawiają się pierwsze kwiaty. Do najpopularniejszych wiosennych kwiatów do bukietów należą tulipany, hiacynty, żonkile i irysy. Warto również zwrócić uwagę na gatunki, takie jak forsycja, konwalia majowa czy zawilec. Wiosenne bukiety kwiatowe w Ostrowie Wielkopolskim i nie tylko można urozmaicić dodatkami w postaci gałązek wierzby czy młodych pędów brzozy. Warto pamiętać o zachowaniu harmonii kolorystycznej – wiosenne bukiety najlepiej prezentują się w delikatnych odcieniach pastelowych.

Letnie kwiaty do bukietów

Lato to czas obfitości kwiatów, dlatego wybór odpowiednich gatunków do stworzenia letniego bukietu może być trudny. Wśród najbardziej popularnych letnich kwiatów do bukietów znajdują się m.in. piwonie, chabry, goździki, liliowiec oraz słoneczniki. Letnie bukiety można urozmaicić dodatkami w postaci traw ozdobnych czy ziół takich jak lawenda, czy rozmaryn. Kolorystyka letnich bukietów może być bardziej odważna niż wiosenne – warto postawić na intensywne odcienie czerwieni, pomarańczy czy fioletu.

Jesienne i zimowe kwiaty do bukietów

Jesień i zima to okres, kiedy wybór kwiatów sezonowych jest mniejszy, jednak nadal można stworzyć piękne kompozycje. Wśród jesiennych kwiatów do bukietów warto wymienić astry, chryzantemy, wrzosy oraz dalie. Zimą natomiast możemy sięgnąć po gałązki świerku, jodły czy cisu, które doskonale sprawdzą się jako baza dla bukietów zimowych. Dodatki w postaci szyszek, jarzębiny czy gałązek ileksu dodadzą kompozycjom jesienno-zimowym niepowtarzalnego charakteru. Warto postawić na ciepłe odcienie żółci, pomarańczy i brązu oraz srebrzyste akcenty zimowe. Kwiaty sezonowe to doskonały sposób na podkreślenie uroku każdej pory roku. Wybierając odpowiednie gatunki i kolory, można stworzyć bukiety idealnie wpisujące się w atmosferę wiosny, lata, jesieni czy zimy.

Warto eksperymentować z różnymi gatunkami kwiatów sezonowych, aby stworzyć niepowtarzalne i oryginalne bukiety. Pamiętajmy również o dbałości o środowisko, wybierając kwiaty z lokalnych upraw.