Artykuł sponsorowany

Sprzedaż choinek - zaufaj fachowcom

Sprzedaż choinek - zaufaj fachowcom

Choć Boże Narodzenie wydaje się być jeszcze daleko, to już teraz warto zastanowić się nad zakupem choinki. W Polsce sprzedaż drzewek zaczyna się na początku grudnia, a najlepsze okazy rozchodzą się w mgnieniu oka. Dlatego warto dowiedzieć się, jak wybrać idealną choinkę i gdzie można ją nabyć. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Jak wybrać idealną choinkę?

Wybór idealnej choinki może być trudniejszy, niż się wydaje. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej wielkość – powinna być odpowiednio dobrana do wysokości pomieszczenia, w którym będzie stała. Kolejnym ważnym kryterium jest gatunek drzewa – najpopularniejsze są świerki pospolite, ale coraz więcej osób decyduje się na jodłę kaukaską czy sosnę. Ważne jest też, aby drzewko było świeże – najlepiej sprawdzić to, dotykając gałązek i obserwując, czy nie opadają zbyt szybko igły. Ponadto warto zwrócić uwagę na kształt choinki – powinna być proporcjonalna i równomiernie rozgałęziona.

Gdzie kupić choinkę?

W Polsce istnieje wiele miejsc, gdzie można nabyć choinkę. Tradycyjnie drzewka można kupić na straganach, które pojawiają się na początku grudnia w różnych częściach miast. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy sprzedawca posiada odpowiednie pozwolenia na handel choinkami – w przeciwnym razie możemy nabyć drzewko pochodzące z nielegalnej wycinki. Alternatywą dla straganów są specjalistyczne hurtownie, które oferują szeroki wybór drzewek o różnych gatunkach i rozmiarach. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się także sklepy internetowe, które umożliwiają zakup choinki bez wychodzenia z domu. Jeśli chodzi o sprawną sprzedaż choinek, Warszawa i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Perfect Green.

Ceny choinek

Ceny choinek w Polsce mogą różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak gatunek drzewa, jego wielkość czy miejsce zakupu. Średnio za choinkę o wysokości około 2 metrów trzeba zapłacić od 100 do 150 złotych. Drzewka o mniejszych rozmiarach są oczywiście tańsze, natomiast te większe mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Warto jednak pamiętać, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością – warto zwrócić uwagę na stan drzewka i sprawdzić, czy nie ma oznak przesuszenia czy uszkodzeń mechanicznych.