Artykuł sponsorowany

Jakie kurtki zimowe są najcieplejsze?

Jakie kurtki zimowe są najcieplejsze?

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią coraz niższe temperatury. Warto więc zastanowić się, jaka kurtka zimowa będzie najlepsza, aby zapewnić sobie optymalną ochronę przed mrozem. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, analizując różne rodzaje kurtek i ich właściwości.

Czy kurtka puchowa to najlepszy wybór na mroźne dni?

Kurtki puchowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne. Puch, będący naturalnym materiałem, doskonale zatrzymuje ciepło, jednocześnie pozwalając skórze oddychać. Wśród kurtek puchowych warto zwrócić uwagę na modele z futrem jenota, które dodatkowo chronią przed wiatrem i wilgocią. Kurtka puchowa z futrem jenota to świetny wybór dla osób, które nie chcą rezygnować ze stylu w czasie mroźnych dni. Warto jednak pamiętać, że puch jest również podatny na przemakanie, dlatego warto zainwestować w model z odpowiednią powłoką wodoodporną.

Oprócz puchu, na rynku dostępne są także kurtki wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak Thinsulate czy PrimaLoft. Ich zaletą jest lekkość, szybkie schnięcie oraz odporność na przemakanie. Warto również zwrócić uwagę na kurtki z wełny, które zapewniają dobrą termoizolację i są przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na ekologicznym rozwiązaniu, warto rozważyć zakup kurtki z wełny odnawialnej lub z materiałów pochodzących z recyklingu.

Czy membrany wodoodporne są niezbędne w kurtce zimowej?

Membrany wodoodporne, takie jak Gore-Tex czy HyVent, mają za zadanie chronić przed wilgocią i wiatrem. Ich obecność w kurtce zimowej może okazać się niezwykle przydatna, zwłaszcza podczas długotrwałych opadów śniegu lub deszczu. Warto jednak pamiętać, że kurtki z membranami mogą być droższe od tych bez nich. Jeśli nie planujemy spędzać dużo czasu na dworze podczas złej pogody, możemy rozważyć zakup kurtki bez membrany, ale z odpowiednią impregnacją.

Dobrze dobrana kurtka zimowa powinna posiadać kilka istotnych dodatków, które ułatwią nam życie w czasie zimy. Warto zwrócić uwagę na obecność kaptura, który dodatkowo ochroni nas przed wiatrem i opadami. Również ważne są regulowane mankiety oraz ściągacze w pasie, które pozwolą lepiej dopasować kurtkę do sylwetki i zatrzymać ciepło. Nie zapominajmy także o licznych kieszeniach, które pomogą nam przechowywać niezbędne drobiazgi, takie jak telefon czy portfel.