Artykuł sponsorowany

Jak dbać o podłogi warstwowe?

Jak dbać o podłogi warstwowe?

Podłogi warstwowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Ich zalety to nie tylko estetyka, ale również wytrzymałość i łatwość utrzymania w czystości. Aby jednak cieszyć się nienagannym wyglądem przez długie lata, warto zastosować odpowiednie metody pielęgnacji. W poniższym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą zachować piękno podłóg warstwowych.

Czym czyścić podłogi warstwowe?

Wybór odpowiednich środków czyszczących jest kluczowy dla utrzymania podłóg warstwowych w dobrym stanie. Należy unikać agresywnych detergentów oraz środków zawierających substancje ścierną czy silikony, które mogą uszkodzić powierzchnię podłogi. Zamiast tego warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty przeznaczone do pielęgnacji tego rodzaju podłoża. W przypadku podłóg warstwowych w Łodzi warto sprawdzić ofertę lokalnych dystrybutorów, którzy z pewnością udzielą fachowej porady.

Częstotliwość czyszczenia podłóg warstwowych zależy od intensywności ich użytkowania oraz rodzaju pomieszczenia, w którym się znajdują. W przypadku pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarze czy kuchnie, zaleca się odkurzanie lub zamiatanie na co dzień, a mycie raz w tygodniu. W pokojach o mniejszym ruchu wystarczy natomiast odkurzyć podłogę raz w tygodniu i umyć raz na dwa tygodnie. Ważne jest również, aby nie stosować zbyt dużej ilości wody podczas mycia, gdyż może to prowadzić do napęcznienia warstw podłogi.

Jak zabezpieczyć podłogi warstwowe przed uszkodzeniami?

Aby uniknąć zarysowań czy wgnieceń na powierzchni podłogi warstwowej, warto zastosować kilka praktycznych rozwiązań. Przede wszystkim, należy zaopatrzyć się w specjalne filcowe podkładki pod nogi mebli oraz krzesła. Dzięki nim zmniejszymy ryzyko uszkodzenia podłoża podczas przesuwania mebli czy codziennego użytkowania. Dodatkowo warto pamiętać o regularnym przycinaniu pazurów zwierząt domowych oraz unikaniu chodzenia po podłodze w obuwiu z twardymi podeszwami.