Artykuł sponsorowany

Ile kosztują markizy na wymiar w Warszawie?

Ile kosztują markizy na wymiar w Warszawie?

Markizy na wymiar w Warszawie to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących osłon przeciwsłonecznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Wybór odpowiedniego produktu może być jednak trudny, zwłaszcza jeśli chodzi o cenę. W tym artykule przedstawimy orientacyjne ceny markiz na wymiar oraz czynniki wpływające na ich wartość.

Podstawowe rodzaje markiz i ich ceny

Markizy na wymiar w Warszawie występują w różnych rodzajach, a ich cena zależy głównie od typu konstrukcji, materiału oraz wielkości. Najtańszym rozwiązaniem są markizy koszowe, których cena zaczyna się już od około 1000 zł za metr bieżący. Markizy kasetowe, które charakteryzują się większą wytrzymałością i lepszą ochroną przed warunkami atmosferycznymi, to koszt rzędu 1500 zł za metr bieżący. Natomiast markizy pergolowe, będące połączeniem markizy i pergoli, to wydatek rzędu 2000 zł za metr bieżący.

Czynniki wpływające na cenę markiz

Oprócz rodzaju konstrukcji, istnieje wiele innych czynników wpływających na cenę markiz na wymiar w Warszawie. Materiał, z którego wykonana jest tkanina markizy, odgrywa kluczową rolę - najtańsze są tkaniny poliestrowe, natomiast tkaniny akrylowe są nieco droższe, ale również bardziej odporne na promieniowanie UV i wilgoć. Kolejnym istotnym elementem wpływającym na cenę jest mechanizm sterowania markizą - manualne sterowanie korbą jest tańsze niż elektryczne sterowanie pilotem lub automatyczne sterowanie czujnikami pogodowymi. Dodatkowo, im większa powierzchnia osłony przeciwsłonecznej, tym wyższy koszt wykonania markizy.

Montaż i serwis markiz

Zakup markizy na wymiar w Warszawie to nie tylko koszt samego produktu, ale również montażu i ewentualnego serwisu. Montaż markizy może być wykonany przez specjalistów firmy, u której dokonano zakupu, lub przez niezależnych fachowców. Koszt montażu zwykle wynosi od 200 do 500 zł za metr bieżący, w zależności od trudności i czasochłonności prac. Warto jednak pamiętać, że dobrze zamontowana markiza będzie służyć przez długie lata, a ewentualne usterki będą mniej prawdopodobne. Serwis markiz obejmuje naprawy awaryjne oraz konserwację, a jego cena zależy od rodzaju usługi oraz czasu pracy serwisanta.