Artykuł sponsorowany

Dekoracje, które wykonasz przy użyciu kuli ze styropianu

Dekoracje, które wykonasz przy użyciu kuli ze styropianu

Kule ze styropianu to nieoceniony element w tworzeniu różnorodnych dekoracji. Dzięki swojej lekkości, prostocie i niskiej cenie, stanowią idealną bazę do twórczego eksperymentowania. W tym artykule przedstawiamy trzy pomysły na wykorzystanie kuli ze styropianu, które pozwolą Ci stworzyć niepowtarzalne ozdoby do domu czy na specjalne okazje.

Ozdoby świąteczne z kuli ze styropianu

Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy nasze domy tętnią atmosferą radości i magii. Kule ze styropianu świetnie sprawdzą się jako baza do tworzenia własnych, unikatowych ozdób choinkowych. Można je pokryć brokatem, cekinami, koralikami czy wstążkami, a także owinąć włóczką lub sznurkiem w różnych kolorach i wzorach. Wykorzystując klej na gorąco lub klej introligatorski, można przytwierdzić elementy dekoracyjne w dowolny sposób, tworząc piękne kompozycje. Takie ozdoby będą nie tylko wyjątkowe, ale również wykonane z sercem, co doda im dodatkowego uroku.

Kreatywne lampy i żyrandole

Kule ze styropianu to także doskonała baza do stworzenia własnych lamp i żyrandoli. Wystarczy przytwierdzić do nich różnego rodzaju elementy, takie jak koraliki, szklane kuleczki czy plastikowe kryształki. Można również zastosować technikę decoupage, przyklejając na powierzchni kul wzory z serwetek lub papieru ryżowego. Następnie wystarczy umieścić na środku oprawę żarówki i zawiesić gotowy żyrandol w wybranym miejscu. Taka lampa będzie nie tylko funkcjonalna, ale również stanowić będzie piękną dekorację wnętrza.

Ozdoby ogrodowe i tarasowe

Kule ze styropianu mogą posłużyć również jako baza do tworzenia ozdób ogrodowych i tarasowych. Przykładem takiej dekoracji są topiary - drzewka ozdobne wykonane z kuli ze styropianu, umieszczone na patyku i osadzone w doniczce. Kulę można pokryć mchem, kwiatami sztucznymi lub żywymi, a także innymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak kamyczki czy muszle. Innym pomysłem jest stworzenie "kuli kwiatowej" - zawieszonej dekoracji z kwiatów sztucznych lub żywych, które są przymocowane do kuli ze styropianu za pomocą drutów florystycznych. Tego rodzaju ozdoby idealnie sprawdzą się jako dekoracje na balkonach, tarasach czy w ogrodzie, nadając przestrzeni niepowtarzalnego klimatu.