Artykuł sponsorowany

Ceramiczne pokrycia dachowe - ile kosztują?

Ceramiczne pokrycia dachowe - ile kosztują?

Ceramiczne pokrycia dachowe to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych w Polsce, ze względu na ich trwałość, estetykę oraz tradycyjny wygląd. W ostatnich latach coraz większą uwagę zwraca się na koszty związane z montażem takiego dachu. W tym artykule przyjrzymy się cenom ceramicznych pokryć dachowych oraz czynnikom wpływającym na ich wartość. 

Rodzaje dachówek ceramicznych 

Na rynku dostępne są różne pokrycia dachowe ceramiczne, które różnią się między sobą przede wszystkim kształtem, kolorem oraz sposobem montażu. Najpopularniejsze to dachówki płaskie, zakładkowe i karpiówka. Dachówki płaskie charakteryzują się prostą formą i są stosunkowo łatwe w montażu. Dachówki zakładkowe mają specjalne wypustki, które pozwalają na lepsze łączenie się poszczególnych elementów, co zapewnia większą szczelność dachu. Karpiówka to dachówka o falistym kształcie, która świetnie sprawdza się na dachach o skomplikowanych konstrukcjach. 

Cena dachówek ceramicznych 

Cena dachówek ceramicznych zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj dachówki, producent, jakość materiału czy kolor. W Polsce ceny dachówek ceramicznych zaczynają się od około 30 zł za metr kwadratowy, jednak w przypadku bardziej zaawansowanych technologicznie produktów, takich jak dachówki z powłoką hydrofobową, cena może wzrosnąć nawet do 100 zł za metr kwadratowy. Warto zwrócić uwagę na promocje oraz wyprzedaże, które pozwalają na zakup dachówek w niższych cenach. 

Dodatkowe koszty związane z montażem dachu 

Oprócz samej ceny dachówek ceramicznych warto uwzględnić także dodatkowe koszty związane z montażem dachu. Do tych należy przede wszystkim opłata za usługę dekarza, która może wynosić od kilkudziesięciu do nawet ponad stu złotych za metr kwadratowy, w zależności od regionu Polski i stopnia skomplikowania prac. Ponadto konieczne jest zakupienie dodatkowych elementów, takich jak obróbki blacharskie, łaty czy folie paroizolacyjne. Ich cena również może różnić się w zależności od producenta i jakości materiałów.